Молю́ск

, а, чол.
від фр. mollusque, пов’язаного з лат. molluscus, утвореного від прикметника mollis – м’який, ніжний.
Безхребетна тварина з м’яким тілом, укритим черепашкою  — м’яку́н, а́, чол.
1. Часом в розпадинах траплялося знайти протухлих м’якунів і морських їжаків  — Джек Лондон, Фуатинські чорти, переклад Катерини Джунківської, 1932.
2. «Папаута» припливала раз на місяць, проте й м’якуни потребували не більше часу, аби згризти причал  — Луї-Фердинан Селін, Подорож на край ночі, переклад Петра Таращука, 1999.
3. Пригинаючи гілки дерев, які ростуть на морському узбережжі, вони притискають їх каміннями до дна, і через два роки на третій, коли м’якуни (молюски) намертво чіпляються до гілок, вони відпускають дерево, гілки випростовуються і витягують за собою з води справжнісінький урожай молюсків найвишуканіших смаків  — Мілорад Павич, Хозарський словник: жіночий примірник, переклад Ольги Рось, 2004.
4. Насправді, така вправа полягає у тому, щоб триматися реальності – такої, як вона є, не додаючи туди ціннісних суджень, пов’язаних з умовностями чи пристрастями: лямована [імператорським – П. А.] пурпуром тога – то овеча вовна, змочена кров’ю м’якуна; а щодо тілесного співжиття – що це натирання нутрощів, а далі трохи корчів і натирання слизу  — П’єр Адо, Що таке антична філософія, переклад Сергія Йосипенка, 2014.
5. Це натурні об’єкти: опудала наземних хребетних тварин, вологі препарати риб, амфібій і водних безхребетних, колекції м’якунів та комах, а також елементи ландшафтного принципу: створені біогрупи, які дають змогу уявити, в яких природних умовах живуть ті чи ті тварини  — Учитель, 5/2017.
Пов'язані сталі словосполуки:
головоно́гі молю́ски — головоно́гі м’якуни́
черевоно́гі молю́ски — черевоно́гі м’якуни́

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше