Офензи́ва

, и, жін.
через пол. ofenzywa від нім. Offensive та фр. offensive, пов’язаного з лат. offensivus, утвореного від дієслова offendere – ударяти.
Дії війська, що мають на меті просування вперед  — на́ступ, у, чол.
1. Коли стало ясно, що більше двохсот юнаків і студентів не в силах зупинити наступу кількатисячного ворога, що з півночі і сходу наближався до Києва, – комендант юнаків, який перебрав команду також над студентською сотнею, наказав усім розійтися.. — Ігор Лоський, Крути, 1929.
2. Одна атака большевиків, проведена в іншому місці тієї самої дивізії в дополудневих годинах, заломилася під діянням артилєрійського огню та іншої тяжкої зброї так, що наша піхота не потребувала вже більше йти в наступ — Львівські вісті, 28.12.1941.
3. Через кілька днів почався новий великий наступ, а вже на третє липня від роти лишилося всього-на-всього тридцять два чоловіки, і Майєр, Гольтгоф і Лютгенс загинули.. — Еріх Марія Ремарк, Три товариші, переклад Миколи Дятленка та Аркадія Плюта, 1959.
4. Вояки української дивізії «Галичина» в липні 1944 р. під Бродами також обороняли княжий город Льва перед большевицьким наступом — Вісті комбатанта, 2/1977.
5. А гетьман Мазепа, який напередодні й навіть вже після приходу шведів на Україну перестерігав людність щодо ворожого наступу й закликав до боротьби з ним, одного жовтневого дня опинився з усім своїм урядом і частиною українського війська у шведському таборі! — Олександер Оглоблин, Гетьман Іван Мазепа та його доба, 2001 .
6. Річ у тім, що контрнаступом зазвичай називають наступальну операцію, яку проводять під час або відразу після наступу супротивника, однак бойові дії російської армії в останні тижні мають радше позиційний характер. Тому ЗСУ готуються не стільки відповідати, скільки розпочинати нову операцію, місце та час якої поки що не зрозумілі — bbc.com, 12.04.2023.

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше

Спробуйте LanguageTool

Покращуйте свої тексти миттєво

  • Перевіряє граматику та стиль української мови
  • Працює на майже будь-якому веб-сайті (Gmail, Facebook, Twitter)
  • Реєстрація не потрібна
Дізнатись більше